Weber Spirit - výkonné plynové grily
S plynovými grily Weber Spirit si díky kompaktním rozměrům užijete grilování nejen na zahradě, ale i na menším balkoně či terase. Navíc je můžete kdykoliv jednoduše přemístit, jelikož grily disponují kolečky pro snadnou manipulaci. Co dalšího plynové grily Weber Spirit nabízejí?
Grilujte jako opravdoví mistři grilu
- Dostatečný výkon i prostor pro přípravu většího množství pokrmů najednou.
- Výkonné hořáky z ušlechtilé oceli, které lze nezávisle regulovat pouhým otočením kolečka.
- Systém pro snadné zapálení.
- Integrovaný teploměr pro optimální sledování teploty.
- Aromatické lišty Flavorizer Bars, které zachytávají odkapávající šťávu z grilovaných pokrmů a mění ji na nezaměnitelné aroma.
- iGrill 3 kompatibilitu s mobilní aplikací pro snadnou kontrolu propečenosti masa.
Tip: Nevíte si rady s výběrem? Přečtěte si náš článek, ve kterém najdete základní tipy a rady, jak vybrat plynový gril.
Grily Weber Spirit vs. Weber Genesis
Pokud si chcete pořídit plynový gril, dost možná se rozhodujete mezi grily z řady Weber Spirit a Weber Genesis. S přehledem se totiž jedná o nejoblíbenější modelové řady této značky. Jak se od sebe liší?
- Plynové grily Weber Spirit zpravidla pořídíte za nižší cenu, jsou kompaktnější, takže se vejdou i na menší balkon nebo terasu, a dají se poměrně snadno přemisťovat. Hlavním zástupcem této modelové řady je gril Weber Spirit II E-310 GBS.
- Za grily Weber Genesis si sice připlatíte, získáte ale výkonnější gril s mnoha vychytávkami, na kterém připravíte jídlo pro větší počet strávníků.
Jaké jsou výhody plynového grilu
Pokud sháníte zahradní gril, který se zapaluje pouhým stisknutím tlačítka, rovnoměrně vaří a snadno se čistí, pak zvolte plynový gril. Právě komfort je totiž jedním z hlavních důvodů, proč mu lidé dávají přednost před grilem na dřevěné uhlí. Grily na plyn mají zpravidla robustní konstrukci, a proto většinou figurují jako součást venkovní kuchyně, ať už na zahradě, nebo na terase. Obvykle disponují více hořáky pro tzv. vícezónové vaření, můžete tedy najednou chystat různé pokrmy při odlišných teplotách. Použít se dají také k zauzování – v tom případě si pořiďte dřevěné lupínky na uzení různých druhů masa.
Jak vypadá správná péče o plynový gril
Údržbě grilu byste se měli věnovat v průběhu celé grilovací sezóny. Nečistoty, které na grilu ulpívají, nejen že nepůsobí esteticky, ale mohou negativně ovlivňovat funkci a výkon grilu. Jak tedy na správnou údržbu plynového grilu?
- Nejvíce pozornosti věnujte grilovacím roštům, které je třeba vyčistit před každým použitím grilu, ale také během a po skončení grilování.
- Po vychladnutí grilu očistěte (bude-li to třeba) také flavorizéry (kryty hořáků), trubky hořáků a misky na zachytávání tuku.
- Nezapomeňte ani na samotné víko grilu, které stačí ze spodní strany otřít papírovou utěrkou.